Hírek
2016. Október 01. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Bevetésen a tűzifa-kommandó

Ellenőrzést indított a tűzifa kereskedelem területén a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih)
- közölte a hatóság pénteken az MTI-vel, az elmúlt hetek vizsgálatai alapján a leggyakoribb probléma az új típusú szállítójegy hiánya, valamint annak hibás kitöltése.
A közlemény szerint a hatóság felhívja a faanyag kereskedelemben részt vevő vállalkozások figyelmét, hogy fatermékeknél is törvényi előírás a nyomon követhetőség a teljes kereskedelmi láncban. Ennek egyik fontos kelléke a szállítójegy, amit a megfelelő kitöltés mellett nyilvántartásban is rögzíteni kell. A nyilvántartásokat 5 évig kell megőrizniük a kereskedőknek.
A közlemény szerint a fatermék nyomon követhetőségét nemcsak szállításkor, hanem a telephelyeken való tárolás idején is lehetővé kell tenni. Ennek hiányában az ellenőröknek azt kell vélelmezniük, hogy a fatermék illegális kitermelésből származik.
A hatóság együttműködésre törekszik a faanyagkereskedelmi-lánc azon szereplőivel, akiknél az ellenőrök az új jogszabályi előírások betartása iránti igyekezetet tapasztalják. Ha ezzel ellentétes a szándék, a hivatal a rendelkezésére álló legszigorúbb eszközöket fogja alkalmazni.
A Nébih szeptember elejétől indult ellenőrzéssorozata során is a fokozatosság elve mentén jár el, és a jogsértés súlyával arányos intézkedéseket hoz.
A tűzifa kereskedők fokozott ellenőrzése év végéig tart - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld
Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott
Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani