Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2023. Január 17. 09:21, kedd | Belföld
Forrás: Ügyészség

Büntetőfékezett, végleg eltiltották a vezetéstől - Videóval

Büntetőfékezett, végleg eltiltották a vezetéstől - Videóval

A büntetőeljárás során kirendelt szakértő megállapította, hogy a büntetőfékezést végrehajtó férfi a pszichológiai jellemzői alapján nem alkalmas a közúti forgalomban történő járművezetésre.

A vádirat szerint az 54 éves férfi 2022. január 9-én délután Veszprémben közlekedett személygépkocsival, s eközben közlekedési konfliktusa támadt egy másik autó sofőrjével. A nézeteltérés után mindketten a belváros felé közlekedtek, elöl a későbbi sértett, mögötte a terhelt haladt. A piac melletti szakaszon a terhelt a korábbi összetűzés megtorlása érdekében hirtelen kivágott a sértett mögül, jobbról megelőzte, majd intenzíven fékezett és megállt, melynek következtében a megelőzött sofőr csak vészfékezéssel tudta elkerülni az ütközést.

A büntetőeljárás során kirendelt szakértő megállapította, hogy a büntetőfékezést végrehajtó férfi a pszichológiai jellemzői alapján nem alkalmas a közúti forgalomban történő járművezetésre, ezért az ügyészség felfüggesztett börtönbüntetés és pénzbüntetés kiszabása mellett a közúti járművezetéstől történő végleges eltiltását is indítványozta a Veszprémi Járásbíróságnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani