Hírek
2017. November 06. 08:53, hétfő |
Belföld
Forrás: portfolio.hu
Érdekel, mennyi időt nyersz, hogyha a megengedettnél gyorsabban hajtasz?
Pontosan mennyi időt nyerhetünk azzal, hogyha a megengedett sebességnél gyorsabban hajtunk az autópályákon?
A kérdés megválaszolása érdekében elkészítettünk egy táblázatot, amely megmutatja, hogy adott távolságokon mennyivel hamarabb érhet célba egy autós, vagy éppen egy motoros.
Hogyha megnézzük a legfrissebb baleseti statisztikákat, akkor általánosságban elmondhatjuk, hogy a személyi sérüléssel járó közúti balesetek legnagyobb hányadáért (közel 30 százalékáért az év első kilenc hónapjában) a gyorshajtás tehető felelőssé.
Természetesen ezeknek a baleseteknek csak egy része következik be a magyar autópályákon, ugyanakkor azt is látni kell, hogy az autópályákon bekövetkező balesetek legnagyobb hányadát pont a ráfutásos, utoléréses balesetek adják, amelyek bekövetkezéséért gyakran a gyorshajtás tehető felelőssé.
Ezért úgy gondoljuk, hogy mindenképpen érdemes elgondolkodni azon, hogy mit nyerhet egy-egy autós azzal, hogy a megengedett sebességnél kicsivel gyorsabban közlekedik, vagy éppen sokkal gyorsabban, kockáztatva ezzel mások és saját maga testi épségét.
Valószínűleg kevesen vannak azok, akik a napi adrenalinfröccs kedvéért szegik meg a szabályokat és hajtanak sokkal gyorsabban a megengedettnél. A legtöbben csupán hamarabb akarják elérni úti céljukat, vagyis időt akarnak nyerni.
De pontosan mennyi időt tudunk megspórolni azzal, hogyha az autópályán 130 helyett 140-nel, vagy 150-nel közlekedünk egy adott távolságon? Többek között erre a kérdésre is választ ad az alábbi táblázatunk, amelyben azt számoltuk ki, hogy adott távolságokon mennyi időt nyerhet egy autós, vagy motoros, hogyha a megengedett 130 km/h-s tempónál gyorsabban közlekedik. Arra természetesen mindenkinek felhívjuk a figyelmét, hogy a "megnyerhető" idő számításakor a teljes útra vonatkozó átlagsebességgel kalkuláltunk. Illetve a ténylegesen "megnyerhető" idő eltérhet az egyes modelleknél annak függvényében, hogy mennyit csal a kilométerórája.
Végignézve a táblázatot gyorsan kiderül, hogy például egy Budapest-Siófok távolságon, ahol nagyjából 100 kilométeres szakasz tehető meg szabályosan 130 km/h-s sebességgel, kicsivel több, mint 3 perc nyerhető, ha valakinek sikerül végig a 140 km/s átlagsebességet tartania. Sokan közlekednek úgy az autójukkal, hogy a tempomatot 150 km/h alá állítják, mert tartja magát a legenda, hogy a sebességmérők 155 km/h fölé vannak állítva, így pedig megúszhatják a büntetést. Nos, ezek az autósok nagyjából 6 percet nyerhetnek az imént említett 100 kilométeres távon. És vannak persze az igazán nagypályás versenyzők, akik 180-200 km/h-s sebességgel döngetnek gyakran az autópályákon, ők durván negyedórát tudnának megtakarítani ezen az útszakaszon, hogyha nem kell folyton lassítaniuk a lassabban haladó, előzésbe kezdő járművek miatt.
Mindenkinek mást jelent az a megnyerhető 6, 10, 15, 20 perc, de azért érdemes megfontolni, hogy megéri-e a kockázatot ez a minimális nyereség, szerintünk nem.
Ezek érdekelhetnek még
2024. December 22. 08:51, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszel Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
2024. December 22. 08:47, vasárnap | Belföld
A TEK egységei jelen vannak a karácsonyi vásárokban
A Terrorelhárítási Központ (TEK) egységei jelen vannak a vidéki és a fővárosi karácsonyi vásárokon, így a Szent István-bazilika és a Vörösmarty tér környékén is - közölte a szervezet szombaton az MTI-vel.
2024. December 21. 09:04, szombat | Belföld
637 200 forint volt a bruttó átlagbér októberben
Októberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 637 200 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 438 900 forint volt.
2024. December 21. 09:02, szombat | Belföld
Orbán Viktor üdvözölte Románia schengeni csatlakozását
Mi, magyarok már régóta abban voltunk érdekeltek, hogy Románia velünk a schengeni övezetben legyen és velünk együtt élvezze annak az előnyeit.