Hírek
2015. Augusztus 06. 07:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - a fővárosban is áldatlan állapotok uralkodnak

Áldatlan állapotok alakultak ki a fővárosban is a tömeges bevándorlás miatt; sem a kormány, sem a főváros vezetői nem akarják, hogy a migránsok Budapest közterein éljenek, ez indokolta a tranzitterületek kialakítását.
Mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna Ma este című műsorában szerdán.
Szavai szerint az illegális migránsok nem tartják be a rájuk vonatkozó szabályokat; Budapest közterületein olyanok vannak, akiknek valamelyik befogadóállomáson lenne a helyük. Közbiztonsági, közegészségügyi kockázatot jelent ez a helyzet, ezek fenntarthatatlan állapotok - jelentette ki.
Kovács Zoltán emlékeztetett arra is, hogy az Európai Bizottság a nagy migrációs nyomás miatt 8,5 millió eurós segítséget ígért Magyarországnak. Hozzátette: a pénz még nem érkezett meg, de biztos abban, hogy az ígéretet betartják.
A Sormásra és Martonfára tervezett ideiglenes befogadóállomásokkal kapcsolatban azt mondta: nehéz döntés volt az átmeneti állomások területének kijelölése, nehéz lenne olyan települést találni az országban, ahol bárki örömmel fogadna egy ilyen létesítményt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.