Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2021. Január 06. 12:08, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kényszergyógykezelést indítványoz az ügyészség a nagyanyja megölésével vádolt férfival szemben

Kényszergyógykezelést indítványoz az ügyészség a nagyanyja megölésével vádolt férfival szemben

Felmentését és kényszergyógykezelésének elrendelését indítványozta az ügyészség annak a férfinak, aki a vádhatóság szerint megölte 90 éves nagyanyját Edde községben tavaly márciusban

- tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség szerdán az MTI-t. Azt írták: a zárkózott, állástalan, édesanyjával egy háztartásban élő 34 éves férfi a gyilkosság napján azért kereste fel a sértettet, hogy pénzt kérjen tőle, mert közműtartozása halmozódott fel, nem tudta fizetni az internetszolgáltatást sem.

A vádlott késeket és kalapácsokat is vitt magával azzal a szándékkal, hogy nagyanyja elutasító válasza esetén erőszakot alkalmaz. Miután az idős nő nem volt hajlandó pénzt adni neki, vitatkozott vele, a földre lökte, késsel többször megszúrta, kalapáccsal fejbe ütötte.

Bár a férfi tudta, hol tartja a pénzét a nagyanyja, nem kezdett értékek után kutatni a nő halála után, hanem telefonon elmondta testvérének, mit tett, és megvárta, amig a rendőrök a helyszínre érnek.

Az ügyészség kitért arra, hogy a vádlott elmezavarban szenved, korábban már kezelték emiatt, azonban nem látta be, hogy beteg, ellenőrzésekre nem járt, gyógyszerei szedését abbahagyta.

A Somogy Megyei Főügyészség az ügyben előre kitervelten, nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt nyújtott be vádiratot.

Hangsúlyozták: a vádhatóság azért kérte a bíróságtól a férfi felmentését és kényszergyógykezelését, mert elmeműködésének kóros állapota miatt nem büntethető, és tartani kell attól, hogy hasonló cselekményt fog elkövetni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.