Hírek
2011. Július 19. 14:21, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Keresi védjegyét a busójárás

Grafikusok, ötletelők, néprajzosok, figyelem! Egyedi márkajelzést keres a busójárásnak Mohács önkormányzata.
A hagyomány két éve kapta meg a világörökség címet, s azt várják, hogy a védjegy legyen ehhez méltó, és a termékekről, amelyekre rákerülhet, mindenkinek a búsójárás jusson az eszébe.
Igyekeznek arra figyelni, hogy a sok termék és kiadvány, amely a rendezvényen megjelenik, színvonalas legyen, igazodjon a tradíciókhoz – mondta a Kossuth Rádió egyik vidékmagazinjában Szekó József, Mohács polgármestere. Az önkormányzatnál tisztában vannak vele, hogy a busójárás nem a védjegytől lesz busójárás, de fontosnak tartják, hogy a néphagyománynak legyen saját logója, amely garantálja a minőséget.
A város pályázatot írt ki, amelyre szeptember 10-ig lehet jelentkezni. A névtelenül beérkező munkákat nemzetközi zsűri bírálja majd el. A jövő évi busójáráson már az új márkajelzést szeretnék használni.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!