Városlista
2025. április 13, vasárnap - Ida

Hírek

2021. November 24. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Müller Cecília: rendkívül sikeres az oltási akcióhét

Müller Cecília: rendkívül sikeres az oltási akcióhét

Az országos tisztifőorvos rendkívül sikeresnek tartja az oltási akcióhetet; az első napon, hétfőn több mint 131 ezren vették fel a koronavírus elleni vakcinát.

Müller Cecília az egyik oltóponton rögzített, a magyar kormány Facebook-oldalán közzétett videóban azt mondta: az oltóhelyeken nagyon nagy a forgalom, az emberek élnek a lehetőséggel és "meghallották a megszólításunkat".

Ismertetése szerint az akcióhét első napján, hétfőn több mint 131 ezren vették fel az oltást: 105 ezren a harmadik vakcinát, amivel megerősítették szervezetük immunrendszerét, tehát - mint fogalmazott - "hozzájárultak ahhoz, hogy a delta variáns ellen is védettek legyenek".

Hozzátette, 18 ezren vették fel az első védőoltásukat, amivel "elkezdték azt az utat, amely során védetté válnak".

"Én köszönöm azt, hogy felismerték ennek jelentőségét, felelősséget éreznek saját és embertársaik egészsége iránt is" - hangoztatta Müller Cecília.

Emlékeztetett arra, hogy az oltási akcióhéten reggel 7 és 19 óra között várják az oltópontok az oltakozni kívánókat.

Azoknak, akik még nem éltek az oltás lehetőségével, Müller Cecília azt javasolta, hogy vegyék fel az első vakcinát. Azokat pedig, akiknek a második oltása óta 4-6 hónap eltelt, arra kérte, hogy éljenek a harmadik, megerősítő oltás lehetőségével.

"Ez a vírus nem válogat, terjed emberről emberre, és ahhoz, hogy ne fertőződjünk meg, a leghatékonyabb módszer a védőoltás felvétele" - hangsúlyozta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld

NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje

Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld

Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen

A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.