Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2012. Február 16. 13:45, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu

„Ne szívj tovább!” - új kampány indul

„Ne szívj tovább!” - új kampány indul

A társadalom nagy többsége támogatja a nem dohányzók védelmében hozott intézkedéseket, és az ahhoz kapcsolódó kampányt.

Mondta el Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár csütörtökön a Népligeti autóbusz-pályaudvaron a „Ne szívj tovább!” kampány sajtótájékoztatóján. Kemény Dénes, a kampány arca a passzív dohányzás megszüntetéséért szállt síkra.

Új szakaszához érkezett a nem dohányzók védelméről szóló kampány – mondta el a Szócska. Ez egy átfogó kampány, amely nem csak arról szól, hogy elsoroljuk, a dohányzás milyen mértékben felelős a halálozásokért, hanem intézkedésekkel is párosul – tette hozzá. Szócska szólt arról is, hogy eddig 2,5 millióan látták a kampányt.

„Többször megköszönték nekem az eddigi lépéseket, a társadalom támogatja a nem dohányzók védelméről szóló törvényt.” Az államtitkár rámutatott arra, hogy pozitív üzeneteket szeretnének küldeni a kampány újabb szakaszában, amelynek az arca Kemény Dénes, a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya. Nem csak az április 1-jétől várható büntetést szeretnénk hangsúlyozni – zárta szavait Szócska.

Kemény Dénes rámutatott arra, hogy a mindennapok emberének fontos a passzív dohányzás megszüntetése. A szövetségi kapitány azt javasolja, hogy a jövőben társadalombiztosítási járulék ne csak a fizetés nagyságához viszonyuljon, hanem az adott ember életmódja szerint is differenciáljon.

Az ÁNTSZ tájékoztatása szerint a január 2-a óta lezajlott 7000 vizsgálat során 246 intő határozatot hoztak. Ezeket a helyeket április 1-je után mindenképpen felkeresik majd még egyszer.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani