Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2017. Július 09. 18:48, vasárnap | Helyi
Forrás: vorosmartyszinhaz.hu

Nyári színház – Júliusi előadások, új helyszínen

Nyári színház – Júliusi előadások, új helyszínen

A Pelikán Udvar helyett a Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvar lesz a helyszíne idén a Nyári Színháznak.

A színházjegy mellé vacsorázási lehetőséget is kínálnak a Gasztroudvarban, a közlekedést pedig a 37-es autóbusz ingyenes használata könnyíti majd a látogatók számára.

Feketehegy-Szárazrét igazi kulturális és rendezvénytérrel büszkélkedhet. A városrész és a színház lelkes, motivált hozzáállásán kívül a lakók és a háttértechnikai feltételek szempontja is a helyszínváltoztatás mellett szólt. A színház vezetősége is úgy vélte, a színházi tér ízléses, modern, jól berendezett és jól felszerelt, a fedett színpad pedig biztonságot jelent az előadások időpontját illetően.

Az előadás mellett a kikapcsolódást egészíti ki az a kezdeményezés, hogy a nemrégiben kialakított Gasztroudvarban a színházjegy mellé vacsorázási lehetőséget is kínálnak azoknak, akik szívesen töltenek el több időt a szépen kialakított környezetben. A városrészbe való ki- és visszajutást segíti, hogy minden jegytulajdonos ingyenesen utazhat a 37-es autóbusszal, ami az előadás napjain kiterjesztett menetidővel közlekedik majd, az utolsó járat pedig meg fogja várni a nézőket. Akik autóval érkeznek az előadásokra, a helyszínen és a szomszédban lévő üzlet mellett tudnak parkolni, összességében mintegy száz személyautó számára van parkolási lehetőség.

A Nyári Színházban Feydeau "A hülyéje" című darabját láthatja majd a közönség. A francia bohózatot a fiatal Widder Kristóf viszi színre, a szereposztás igazi, felhőtlen, jó szórakozást ígér.

A vígjátékban többek között Egyed Attila, Varga Gabriella, Andrássy Máté, Závodszky Noémi, Keller János, Kelemen István, Kerkay Rita, Varga Lili, Kozáry Ferenc, Váradi Eszter Sára és Kricsár Kamill lépnek színpadra.

A helyszín tehát:
Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központ
Székesfehérvár, Farkasvermi út 2.

Az előadásokat július 16-án, 18-án, 20-án és 21-én tartják 20:30 órai kezdéssel, jegyeket a színház jegyirodájában vagy online lehet igényelni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:56, kedd | Sport

Bajnokok Ligája - Kedvező mérleggel utazik a Real Madrid Londonba, Bayern-Inter csata Münchenben

A címvédő Real Madrid az Arsenal vendégeként lép pályára, a Bayern München pedig az Internazionalét fogadja a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján, a negyeddöntős párharcok első mérkőzésén.

2025. Április 08. 07:55, kedd | Bulvár

Négynapos lesz idén a Hollókői Húsvéti Fesztivál

Folklórprogramokkal, palóc gasztronómiával, népszokások felelevenítésével és az elmaradhatatlan locsolkodással várja a látogatókat a Hollókői Húsvéti Fesztivál