Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2020. Február 24. 16:10, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Több mint kétszázezer diákot várnak a pénz és vállalkozói témahétre

Több mint kétszázezer diákot várnak a pénz és vállalkozói témahétre

Több mint kétszázezer diákot várnak a március 2-án kezdődő pénz és vállalkozói témahét programjaira

- mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára hétfő reggel az M1 csatornán.

Szepesi Balázs elmondta, a programsorozat két részből áll, az elsőben pénzügyi ismereteket adnak át a diákoknak, a másodikban pedig azt, miként lehet vállalkozást szervezni, egy ötlettől a termék előállításáig eljutni.

Hozzátette, meglátása szerint az a jó vállalkozás, amely triviális ötleteket képes egyesíteni, és olyan értékajánlattal jelentkezik, amelyen az emberek korábban nem gondolkodtak.

A diákok számára tartandó órákon kidolgozzák az ötleteiket, beszélnek a megvalósításról, a közös munkáról és arról is, hogy miként lehet egy terméket eljuttatni a vevőhöz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt

Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára

2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld

OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament

A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld

Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja