Hírek
2012. Március 27. 07:03, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tovább küzd a kamara az orvosok béremeléséért

Ahogy a múlt kedden nyilvánossá vált, az orvosokkal folytatott tárgyalások eredményeképpen a szaktárca béremelést hajt végre, ám csak korlátozott körben.
Az egészségügyért felelős államtitkár kedden jelentette be a 86 ezer orvost érintő béremelést, amelyből a háziorvosok, a védőnők és az otthoni ápolásban dolgozók is kimaradtak. A Magyar Orvosi Kamara elnökét kérdeztük arról, hogy folytatnak-e további tárgyalásokat az orvosok béremelésének ügyében.
Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke az OrientPress Hírügynökség megkeresésére elmondta, a szövetség 2007-óta, számszakilag alátámasztva folyamatosan jelezte, a háziorvosok és ápolók nélkül nem fog menni az egészségügy finanszírozásának megoldása. Azonban a kormány erre az állásfoglalásra a „füle botját sem mozdította.” Félő, hogy erőszak nélkül nem fog menni a változtatás – nyilatkozta az elnök. Áprilisban szeretnék ténylegesen megkezdeni a tárgyalásokat az alapbér, illetve a kártyapénzről, addig is, egyéb olyan bosszantó körülményekkel kell megküzdeniük, amelyek nem kedveznek a munkavégzésnek, így például a vényhiány.
Éger István nem tud a Híradó által emlegetett tavalyi gyorssegélyről, amelyet a háziorvosok kaptak volna. Mindössze annyi történt – magyarázta –, hogy a kártyapénz már nem három hónapot késlekedik, csak egyet. Ezt az intézkedést ők meg is köszönték az illetékes szerveknek, csakhogy ezzel, véleményük szerint, nem lehet utánpótlást biztosítani. Az alapdíj megemelésére is szükség van: minden praxis jövedelmét önmagához képest meg kellene duplázni – mondta el a közigazgatás hírszolgáltatójának a Magyar Orvosi Kamara elnöke.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.